+44 (0)1285 653225
Originally presented to CPPC by Mr Nigel a'Brassard. This is a 0 to 4 goal tournament which is played in May.
League One
Coxwell
Barkmadbury
Los Chinos
Foxcote
League Two
Syreford
Blenheim/Syreford
Hascombe
Foxcote Manor
Noon Giraffe
Tournament Schedule
Date Time Game Umpire Umpire Referee
May
Thu 12th16:00 Coxwell3.0v8.0BarkmadburyOliver JonesHenry JonesTim Keyte
Fri 13th17:00 Foxcote4.0v2.0Los ChinosTom BeimEd Banner EveTim Keyte
Sat 14th10:00 Barkmadbury7.0v3.0Los ChinosHenry JonesRupert LewisKim Croutear
11:00 Blenheim/Syreford3.0v7.0Foxcote ManorHarry WhiteMatt EvettsKim Croutear
12:00 Syreford6.0v1.0HascombeTom BeimRobert CudmoreKim Croutear
Sun 15th10:00 Syreford4.0v10.0Foxcote ManorDave AllenDave AllenTim Keyte
11:00 Blenheim/Syreford5.0v7.0Noon GiraffeJusto Mourino Matt SimpsonTim Keyte
Thu 19th16:00 Noon Giraffe8.0v5.0HascombeDave AllenRupert LewisTim Keyte
17:00 Foxcote4.0v2.0CoxwellHarry WhiteJusto Mourino Tim Keyte
Sat 21st10:00 Foxcote Manor5.0Semi-Final6.0FoxcoteJusto Mourino Matt SimpsonTim Keyte
10:00 Barkmadbury7.0Semi-Final2.0Noon GiraffeHarry WhiteRupert LewisTim Keyte
11:00 Los Chinos7.0Semi-Final2.0SyrefordHenry JonesDave AllenTim Keyte
11:00 Hascombe3.0Semi-Final2.0Blenheim/SyrefordEd MagorMartin ffrench-BlakeTim Keyte
11:00 Coxwell2.5Semi-Final4.0HascombeEd MagorMartin ffrench-BlakeTom Coid
11:00 Coxwell3.0Semi-Final2.0Blenheim/SyrefordEd MagorMartin ffrench-BlakeTom Coid
Sun 22nd15:00 Foxcote6.0Final7.0BarkmadburyJusto Mourino Shaun BrokenshaTim Keyte
16:30 Los Chinos6.0Final1.0HascombeMatt EvettsTom CoidTim Keyte
16:30 Los Chinos6.0Final1.0HascombeMatt EvettsTom CoidTim Keyte
League One
CoxwellFirst Colours: Pink
Second Colours: Turquoise
Tilda Woodd (c)0
Tabba Woodd1
Rupert Lewis3
Henry Wood2
6
BarkmadburyFirst Colours: Blue
Second Colours: Green
Tom Coid2
Matt Evetts (c)3
Ed Magor2
Zsa Zsa Hermeth0
7
Los ChinosFirst Colours: Light Blue
Second Colours: Blue
Alison Clark (c)-1
Zac Beim1
Shaun Brokensha3
Justo Mourino3
6
FoxcoteFirst Colours: Red/Yellow
Second Colours: Yellow/Red
Rosie Vestey-1
Tamara Fox (c)2
Montgomery Grainger1
Dave Allen4
6
League Two
SyrefordFirst Colours: Red
Second Colours: White
Hugo Tobin0
Nicholas Tobin1
Matt Simpson2
Heinrich Dumrath (c)3
6
Blenheim/SyrefordFirst Colours: Blue
Second Colours: White
William Tobin0
George Blandford0
William Fitzgerald -O'Connor (c)2
Sebastian Chialvo2
4
HascombeFirst Colours: Blue
Second Colours: White
James White (c)2
Harry White3
Arabella Oppenheimer0
Ryan Robertson0
5
Foxcote ManorFirst Colours: Red
Second Colours: Red
Darko Horvat-1
Oliver Jones3
Tom Beim (c)4
Henry Jones3
9
Noon GiraffeFirst Colours: Blue
Second Colours: Blue
Chris Fagan (c)0
Siobhan Fagan0
Ed Banner Eve3
Martin ffrench-Blake3
6
League and Group winners will be determined by the rules laid down in the HPA Blue Book 2016, Annex D.